info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se

Jak na smoothie

Recepty
16. 7. 2017
Smoothie
Smoothie vyrobíte z libovolného ovoce, ale i zeleniny, velmi snadno. Zejména banán, jahoda, pomeranč, meloun, malina a borůvka jsou ovocné chutě, které máme rádi, a zvlášť v létě si je užíváme ve všech možných podobách. Co když se ale některé z nich spojí dohromady a vytvoří ještě něco lepšího?
Odpověď na tuto otázku přináší lahodný vynález s názvem smoothie. Představuje něco mezi nápojem a plnohodnotným jídlem a nejde o nic jiného než rozmixované ovoce (případně zeleninu) s přidanou tekutou složkou a všemožnými příchutěmi. Nejčastěji se pije brčkem z vysoké sklenice a populární je také vzít si smoothie s sebou v cestovní Láhvi na smoothie do školy nebo do práce.

Na přípravě smoothie není nic složitého. Potřebujete k tomu jen mixér – nejlépe se osvědčil stolní mixér s vysokou nádobou, na trhu existují i speciální smoothie makery se zabudovanou přenosnou lahví a jinými vychytávkami. Do mixéru vložíte všechny vybrané ingredience, vše rozmixujete dohladka, nalijete a je hotovo
Láhev na smoothie myDRINK 300 ml
Prakticky vzato stačí pro přípravu smoothie ovoce a tekutina kvůli správné konzistenci. Existuje ale spoustu návodů na to, co by takové zdravé smoothie mělo navíc správně obsahovat, a proto jsme pro vás sestavili tahák, jak si smoothie ideálně namíchat:

1. ovoce a zelenina (všechny možné druhy ovoce a ze zeleniny například salátová okurka, kapusta, špenát, saláty, červená řepa, mrkev…)
2. tekutina (mléko, čaj, káva, voda, kokosová voda, 100% ovocný džus…)
3. proteinová složka (jogurt, oříšky nebo oříšková másla, chia a lněná semínka, ovesné vločky, proteinový prášek…)
4. sladidlo (med, agávový nebo javorový sirup, sušené datle…)
5. dochucení (zázvor, skořice, kakao, máta, strouhaný kokos, vanilka, citronová nebo limetková šťáva, mladý ječmen, zmrzlina…)
led podle preferencí
S uvedenými přísadami můžete experimentovat dle libosti, nebo vyzkoušet osvědčené recepty.

Recepty

Osvěžující smoothie
¾ hrnku zmražených malin (nebo čerstvých a přidejte led), 1 hrnek mandlového mléka, 1 oloupaná broskev, 1 hrnek pomerančového džusu

Snídaňové smoothie
2 banány, ½ hrnku mandlového mléka, 1 lžička skořice, 2 lžíce medu, ¾ hrnku řeckého jogurtu

Tropické smoothie
½ manga, 1 hrnek nakrájeného ananasu, 2 listy kapusty, ½ hrnku lístků máty, 1 hrnek kokosové vody

Melounové smoothie
1 a ½ hrnku melounu, ½ hrnku jahod, 1 hrnek pomerančového džusu, ½ hrnku studeného ovocného čaje

Affogato smoothie
¾ hrnku kávy, ½ hrnku mléka, 1 banán, ¼ hrnku ovesných vloček, ½ hrnku vanilkové zmrzliny, semínka z půlky vanilkového lusku

Všechny ingredience na vybrané smoothie dejte do mixéru a důkladně rozmixujte, aby v něm nezůstaly žádné kousky (neprošly by brčkem). Nalijte do sklenice nebo do Láhve na smoothie na pozdější svačinku.