dotazy spotřebitelů

| Štítky: servis


Distribuce a prodej

Máte své vlastní značkové, případně vzorkové prodejny?
Je možné nakoupit vaše výrobky přímo u vás jako u výrobce?
Kde a jak je možné zakoupit zboží značky Tescoma?


Společnost Tescoma zajišťuje maloobchodní prodej svých značkových výrobků na těchto internetových stránkách zde prostřednictvím e-shopu. Své vlastní značkové prodejny společnost Tescoma neprovozuje. Přímý prodej koncovým spotřebitelům v České republice zajišťují zejména smluvní obchodní partneři – soukromé prodejny domácích a kuchyňských potřeb, supermarkety, hypermarkety, partnerské zásilkové a internetové obchody. Pro koupi výrobku značky Tescoma vstupte prosím do našeho e-shopu nebo se obraťte na některého z řady prodejců výrobků Tescoma ve vašem okolí nebo na některý z internetových či zásilkových obchodů.

www.tescoma.cz sekce „Prodejny“


Nabízíte dárkové poukazy pro vaše výrobky, v jaké hodnotě a kde je lze získat?

Ano, společnost Tescoma nabízí dárkové poukazy, které slouží k nákupu sortimentu značky Tescoma ve vlastním e-shopu. Dárkové poukazy v elegantním provedení v hodnotách 500 Kč a 1000 Kč si můžete zakoupit na internetové adrese eshop.tescoma.cz . Platnost je 6 měsíců, dárkové poukazy lze při nákupu kumulovat.

http://eshop.tescoma.cz/ - Značkový eshop společnosti TESCOMAInformace o cenách

Kde si můžu ověřit ceny vašich výrobků?
Můžete mi poslat e-mailem váš ceník?
Kde najdu doporučené ceny výrobků Tescoma?

Přehled maloobchodních cen výrobků značky Tescoma najdete na těchto stránkách v e-shopu . Maloobchodní ceny našich smluvních obchodních partnerů a smluvních prodejců výrobků značky Tescoma jsou plně v jejich kompetenci.

www.tescoma.cz sekce „Prodejní místa“Katalog a sortiment

Můžete mi poslat aktuální katalog výrobků Tescoma?

Kompletní katalog výrobků Tescoma včetně novinek najdete na e-shopu v sekci Katalog. Aktuální a kompletní katalog výrobků Tescoma v tištěné podobě, vyhrazený pro potřeby obchodních partnerů, je k dispozici k nahlédnutí u většiny prodejců výrobků Tescoma.

www.tescoma.cz sekce „Katalog“

Kde si lze osobně prohlédnout váš kompletní sortiment?

Aktuální katalog výrobků Tescoma v tištěné podobě, vyhrazený pro potřeby obchodních partnerů, je k dispozici k nahlédnutí u většiny prodejců výrobků Tescoma. Pro okamžitý přehled kompletního sortimentu kuchyňských potřeb Tescoma, včetně novinek, navštivte prosím naše internetové stránky www.tescoma.cz .

www.tescoma.cz sekce „Katalog“

Je na internetu uvedena záruční doba platná pro vaše výrobky?

Záruční doba výrobků značky Tescoma není na internetových stránkách www.tescoma.cz uváděna, protože dle platné legislativy nemá výrobce povinnost uvádět na internetu záruční dobu svých výrobků. Záruční doba pro jednotlivé výrobky značky Tescoma je stanovena dle platných předpisů, její délka je minimálně 24 měsíců. Pro většinu kuchyňských potřeb značky Tescoma však poskytujeme nadstandardní záruku v trvání 3, 5 nebo 10 let. Záruční doba každého výrobku značky Tescoma je vždy uvedena na obalu výrobku i v návodu k použití. Pro podrobné informace o záruční lhůtě pro konkrétní výrobek značky Tescoma nás kontaktujte telefonicky na tel. +420 577 575 400 nebo e-mailem na tescoma@tescoma.cz

Kde je možné seznámit se s vašimi novinkami?

Kompletní sortiment výrobků Tescoma, včetně nabízených novinek i novinek k prodeji připravovaných, je uveden a pravidelně aktualizován na www.tescoma.cz .

www.tescoma.cz sekce „Novinky“Kontrola kvality

Jak je dokladována hygienická vhodnost používaného materiálu?

Hygienický standard každého materiálu použitého při výrobě kuchyňských potřeb Tescoma je dokladován tzv. zkušebním protokolem vystaveným akreditovanou zkušební laboratoří. Zkušební protokol musí být vystaven ještě před uvedením výrobku na trh. Všechny materiály používané při výrobě kuchyňských potřeb Tescoma jsou i po uvedení do výroby opakovaně testovány, kontrolovány a ověřovány v každé výrobní dodávce tak, aby splňovaly předepsané standardy.

www.tescoma.cz sekce „Testování výrobků“

Jak garantujete, že vaši smluvní výrobci dodržují schválené materiály a technologie?

Výrobní kontrola ve společnosti Tescoma je podřízena zavedeným pravidlům dle norem ČSN EN ISO 9001. V naší akreditované zkušební laboratoři ověřujeme všechny použité vstupní materiály každé linie výrobků, stejně jako jednotlivé výrobky v každé výrobní šarži. Kromě toho navíc ověřujeme a testujeme i všechny parametry, které mají vliv na bezpečnost, zdravotní nezávadnost, funkčnost a životnost konkrétního výrobku.

www.tescoma.cz sekce „Testování výrobků“
Reklamace a servis

Adresa servisního střediska firmy Tescoma v ČR:

Tescoma s.r.o.
U Tescomy 241
76001 Zlín
tel.: 577 575 400 – dotazy zákazníků
tel.: 577 575 400 – servisní středisko

284X165__mapa_priluky.gif

www.tescoma.cz sekce „Reklamační řád“

Jak probíhá proces reklamace výrobku Tescoma?

Oprávněnou reklamaci výrobku značky Tescoma můžete uplatnit jedním z těchto způsobů:
1. Osobním doručením do prodejny, ve které jste výrobek zakoupili.
2. Zasláním poštou do autorizovaného servisního střediska Tescoma.
3. Osobním doručením do servisního střediska Tescoma.

Náklady na dopravu budou, dle povahy reklamace a způsobu doručení, hrazeny takto:
1. Pokud v rámci záruční nebo pozáruční opravy doručíte výrobek do prodejny, ve které jste jej zakoupili, vyzvednete si opravené zboží tamtéž, přičemž ani kupujícímu ani prodávajícímu nevznikají žádné nároky na úhradu dopravy výrobku k reklamaci nebo opravě.
2. Pokud zašlete výrobek k oprávněné reklamaci v rámci záruční lhůty přímo do našeho servisního střediska Tescoma prostřednictvím České pošty, hradíte pouze náklady na doručení výrobku k nám. Opravené zboží bude na Vaši adresu doručeno prostřednictvím České pošty na naše náklady.
3. Pokud zašlete výrobek v rámci záruční lhůty do servisního střediska Tescoma poštou, ale Vaše reklamace nebude uznána jako oprávněná anebo pokud požadujete servisní opravu výrobku Tescoma po záruční době, uhradíte náklady na dopravu k nám i zpět na Vaši adresu, dle platného ceníku České pošty.

Upozornění:
Výrobek k reklamaci opatřete kopií dokladu o koupi nebo kopií potvrzeného záručního listu.
Výrobek k reklamaci či k servisní opravě musí být doručen vždy řádně očištěn.

www.tescoma.cz sekce „Reklamační řád“

Musím přinést výrobek k reklamaci v původním balení?

Výrobek doručený k reklamaci do prodejny, ve které byl zakoupen, není nutné doručit v původním balení. Při zasílání reklamovaného výrobku do servisního střediska Tescoma poštou je však nezbytné, aby byl reklamovaný výrobek pečlivě zabalen a uzpůsoben k poštovní přepravě. Pokud nemáte k dispozici původní obal, uložte reklamovaný výrobek do dostatečně pevného náhradního obalu, aby se při přepravě nepoškodil. Výrobek musí být předán k reklamaci vždy řádně očištěn.

www.tescoma.cz sekce „Reklamační řád“

Dostanu při oprávněné reklamaci nový výrobek výměnou za reklamovaný?

Při standardní oprávněné reklamaci bude uznaný reklamovaný výrobek opraven, pokud oprava není možná, bude výrobek vyměněn za nový.

www.tescoma.cz sekce „Reklamační řád“

Mohu váš nový a nepoužitý výrobek v originálním balení poslat zpět, vyměníte ho za jiný, stejné ceny, případně vrátíte peníze?

Zakoupený nový výrobek není dle platných předpisů možné měnit za jiný a společnost Tescoma takovou možnost výměny neposkytuje. Proto nám již zakoupený výrobek, s požadavkem o výměnu za jiný, v žádném případě neposílejte.

Poznámka:
Nevylučujeme, že prodejce, u kterého jste výrobek zakoupili, bude v přiměřeně krátké době po zakoupení, s výměnou nepoškozeného, nerozbaleného a nepoužitého výrobku za jiný výrobek značky Tescoma, souhlasit. Rozhodnutí je ale vždy plně v kompetenci konkrétního prodejce a výměnu v případě odmítavého stanoviska prodejce, není možné nárokovat.

www.tescoma.cz sekce „Reklamační řád“


Je možné reklamovat výrobek, i když nemám doklad o jeho koupi?

Výrobek v záruční lhůtě bez patřičných dokladů je možné reklamovat, ovšem pouze doručením reklamovaného výrobku do servisního střediska Tescoma. Výrobek bez dokladu o koupi nebo bez potvrzeného záručního listu není možné reklamovat v prodejně, ve které jste výrobek zakoupili. Prodejce totiž nemá možnost určit, zda se jedná o vadu v záruční době nebo o pozáruční opravu. V případě doručení reklamovaného výrobku do našeho servisního střediska přiložte podepsané písemné vyjádření, že se jedná o výrobek v záruční lhůtě, který není možné opatřit kopií dokladu o koupi nebo kopií potvrzeného záručního listu. Společnost Tescoma si vyhrazuje právo stanovit, zda se u doručeného výrobku jedná o oprávněnou reklamaci v záruční lhůtě nebo o pozáruční oprav.

www.tescoma.cz sekce „Reklamační řád“
Údržba, použití a vlastnosti výrobků TESCOMA

Jaký teflon používáte při výrobě vašich produktů?

Všechny antiadhézní povlaky použité na výrobcích TESCOMA jsou vyrobeny z vysoce odolného nepřilnavého materiálu na bázi PTFE (polytetrafluorethylen). Společnost TESCOMA používá pro své výrobky antiadhézní povlaky ověřených a zavedených značek. Jsou to například prvotřídní antiadhézní povlaky TEFLON Classic, XYNFLON apod. Tyto antiadhézní povlaky, stejně jako každý jiný materiál a výrobek značky TESCOMA, prošly úspěšně všemi předepsanými zkouškami zdravotní a hygienické nezávadnosti
 
 
Má pánev ecoPRESTO proti teflonové nějaké výhody?

 • Pánev ecoPRESTO není opatřena teflonovým antiadhézním povlakem - neobsahuje PTFE. Pánev ecoPRESTO je vyráběna s keramickým antiadhézním povrchem, k jejím výhodám patří především:
 • atraktivní vzhled výrobku
 • větší odolnost vůči vysokým teplotám
 • velmi dobré antiadhézní vlastnosti
 • použitý keramický povrch je v přírodě snadno odbouratelný
 • nižší environmentální zátěž při jejich výrobě oproti teflonovým povlakům
 
 
Jak používat pánve ADVANCE na indukčních sporácích ?

Při používání pánví TESCOMA ADVANCE na indukčních sporácích je nutné pro správnou funkci výrobku vybrat správnou velikost plotýnky, tzn. používat plotýnku sporáku stejné velikosti nebo menší, než je průměr dna pánve. V opačném případě výrobek na indukčním sporáku nemusí správně fungovat.Mohu v nádobí s titanovým povrchem používat nerezové nářadí?

V nádobí s titanovým nebo jiným vysoce odolným antiadhézním povrchem (linie nádobí Grand TITAN a i-PREMIUM) je možné používat veškeré nerezové kuchyňské nářadí bez ostří, např. nerezové obracečky, lžíce, šlehací metly, apod. Kuchyňské nářadí s ostrým kovovým zakončením – nože, vidličky, sekáčky, apod. v nádobí antiadhézním povlakem v žádném případě nepoužívejte.
 
 
Proč vaše univerzální skleněné poklice nepasují stejně na všechny typy pánví?

Skleněné poklice UNICOVER, o 20, 22, 24, 26, 28, 30 cm a 26x26 cm jsou vhodné pro použití na pánvích a nádobách TESCOMA linií:
 • PRESTO
 • PREMIUM
 • i-PREMIUM
 • GRAND TITAN
 • ADVANCE
 • ecoPRESTO
 • INSPIRA
 
Všechny skleněné poklice TESCOMA lze použít i pro jiné pánve a nádoby s odpovídajícím průměrem a vhodným okrajem. Vhodnost skleněné poklice TESCOMA s konkrétní zvolenou pánví doporučujeme ověřit přímo v prodejně.
 

 

Lze mýt tlakové hrnce v myčce?

Nádoby tlakových hrnců značky TESCOMA lze mýt v myčce nádobí. Poklice/víka tlakových hrnců TESCOMA v žádném případě v myčce nemyjte, pro podrobné informace o údržbě tlakových hrnců si důkladně prostudujte návod k použití vašeho tlakového hrnce.Jaké jsou rozdíly mezi nabízenými tlakovými hrnci TESCOMA:

MAGNUM, COMFORT
Tlakové hrnce klasické konstrukce s moderním designem. Opatřeny 2 bezpečnostními pojistkami. Snadné použití a maximální úspora místa při vaření i skladování díky klasické konstrukci víka.
Vnější povrchová úprava MAGNUM - vysoký lesk, COMFORT – matovaný povrch
Objemy:
Tlakové hrnce MAGNUM 3.5 l, 5.0 l, 7.0 l, 8.5 l
Tlakové hrnce COMFORT 5.0 a 7.0 l
 

Záruka: 5 roků
Funkce tlakového hrnce obou modelů je stejná, liší se pouze designem


BIO EXCLUSIVE+, PROMINENT, PRESTO , GREEN CONTROL
Tlakové hrnce s bajonetovým uzávěrem a nastavitelným nízkým nebo vysokým tlakem, vynikající pro šetrnou úpravu pokrmů při zachování nutričních hodnot pokrmů s úsporou času při vaření. Opatřeny 4 bezpečnostními pojistkami včetně pojistky proti nechtěnému otevření.
Objemy:
Tlakové hrnce jsou dodávány o objemech 4.0 l, 6.0 l
Souprava tlakových hrnců DUO 4.0 a 6.0 l

Záruka: 5 roků
Funkce tlakových hrnců všech modelů je stejná, liší se designem a konstrukčním provedením pracovních ventilů

 


Které z vašich jídelních příborů lze mýt v myčce?

Všechny modely jídelních příborů TESCOMA jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli a lze je mýt v myčce nádobí. Pro zachování dlouhodobě dokonalého vzhledu však doporučujeme mytí v myčce omezit nebo zcela vyloučit. Pokud příbory v myčce myjete, osušte je bezprostředně po umytí jemnou utěrkou. Příbory TESCOMA myjte šetrným způsobem pod tekoucí vodou s použitím běžných čistících prostředků. V případě silného znečištění nechte odmočit. Bezprostředně po umytí příbory osušte jemnou utěrkou, nenechávejte oschnout.

 

Lze mýt výrobky TESCOMA ze dřeva v saponátové vodě?

Dřevěné výrobky TESCOMA otřete v případě potřeby vlhkou utěrkou a ihned osušte. V žádném případě nedávejte odmočit, nemyjte v saponátové vodě ani v myčce.
 


Je možné použít silikonový vál na těsto místo krájecí desky při porcování a přípravě pokrmů?

Silikonový vál na těsto není možné použít jako podložku ke krájení potravin a pokrmů pomocí ostrých nástrojů – např. nožů, krájecích koleček na pizzu, sekáčků na maso apod. Silikonový vál je určen k přípravě a zpracování těsta, jeho hnětení, válení a porcování. Při porcování těsta používejte zásadně pouze tupé nástroje – rádla, vykrajována, apod. I při jejich použití však dbejte, abyste při porcování těsta vyvíjeli na silikonový vál jen přiměřený tlak.
 

 
Je možné použít silikonový vál i jako podložku pod potraviny při pečení v troubě?

Silikonový vál na těsto není vhodný jako podložka pro pečení, je však možné jej použít jako podložku pod horké nádobí.
 


Jak nejlépe připravit bábovku v silikonové formě DELÍCIA?


Před pečením bábovky doporučujeme formu vymazat pokrmovým tukem (ne olejem, neboť bude stékat po stěnách formy). V případě pečení suché bábovky (např. piškotové), můžete formu vysypat hrubou moukou nebo strouhankou. Pečeme v mírně vyhřáté troubě tak, aby bylo těsto řádně propečené. Hotovou bábovku vyklápíme až po vychladnutí, jak je uvedeno v návodu na použití. V případě, že bábovka nejde vyklopit, bude s největší pravděpodobností nedopečená.
Čištění silikonové formy: v případě silného znečištění doporučujeme bábovku nechat odmočit, k mytí nepoužívejte abrazivní prostředky.
 


Je nutné nože TESCOMA brousit, pokud ano, čím?

Kuchyňské nože TESCOMA s klasickým hladkým (nezubatým) ostřím včetně antiadhézních nožů PRESTO, naostříte pomocí brousku, ocílky nebo brusného kamene. U špičkových nožů (linie AZZA, MORPHO) se v případě silně opotřebeného ostří nebo poškozené čepele obraťte na profesionálního brusíře.

 


Lze nabrousit keramický nůž AZZA ?

Broušení keramických nožů AZZA zajišťujeme, nože nám prosím zašlete prostřednictvím prodejny, kde byly zakoupeny.

broušení keramického nože  MC 99,- Kč  
oprava keramického nože (vyštípnuté ostří, ulomená špička) MC 149,- Kč
 

 

Které z nádobí TESCOMA lze používat pro pečení v troubě?

Nerezové nádobí (hrnce, kastroly, rendlíky) nedoporučujeme pro pečení v troubách používat. Pouze nerezové nádobí VISION je možné používat v pečící troubě do
200 °C. Vlivem vysokých teplot (nad 200 °C) může dojít ke změně barvy nerezavějící oceli, u nádobí s plastovými úchyty hrozí jejich deformace a trvalé poškození. Pro pečení v troubě používejte speciální nádoby na pečení, tj. pekáče, formy a mísy z nerezavějící oceli, porcelánu, žáruvzdorného silikonu, formy na pečení s antiadhézním povlakem, apod.
 
 

Jsou hrnce řady PRESTO s antiadhezním povrchem vhodné i do trouby  a do jaké teploty ?

Nádobí, které je opatřeno plastovými úchyty nelze použít v pečících troubách, došlo by k poškození plastových úchytů.

 
 
Nepálí plastové či nerezové úchyty ?

Při správném použití nádobí dle návodu se úchyty zahřívají, ale nepálí. Nerezové
nádobí je vyráběno dle evropské normy EN ČSN 12983-1 pro varné nádobí a je řádně odzkoušeno akreditovanou zkušebnou. Dle prováděného testu se posuzuje i teplota rukojetí a úchytů, která  nesmí být vyšší než 55 °C.  
 

 
Co znamená značení 18/10 ? Z jakého materiálu je vyráběno nerez nádobí ?

 Značení nerezové oceli 18/10 je poměr použitých legujících prvků chrom/nikl.
Nerezové nádobí TESCOMA je vyrobeno z několika druhů nerezavějící oceli, dle typu a účelu použití:
Tělo hrnce je vždy z nerezové oceli 18/10.
Dno nádoby je vyráběno z nerez oceli 18/0, z důvodu správné funkce nádobí na indukčních sporácích.
Nerezové úchyty nádob jsou ze speciálních nerez slitin, které mají menší tepelnou vodivost, aby se úchyty nádobí zahřívaly co nejméně.
Nádobí je opatřeno extra silným 3-vrstvým sendvičovým dnem.
Síla dna u různých typů nerezového nádobí je v rozmezí od 3,7 do 5,5 mm, dle konstrukce jednotlivých typů nádobí.
 

 
Je průměr hrnců uváděný na obalu výrobku průměrem dna hrnce?
Proč u nádobí neuvádíte vnější i vnitřní průměry dna, průměr horního okraje, výšku, apod?

Dle ČSN EN 12983-1 je u kuchyňského nádobí povinností výrobce uvádět objem a průměr horního okraje nádoby. Uváděný rozměr horního okraje je vždy zároveň průměrem odpovídající poklice k nádobě.
Objem nádoby je dle technické normy celkovým objemem nádoby, naplněné až po horní okraj.
V případě jiných požadovaných informací se obraťte na zelenou linku TESCOMA
800 100 230, servisní středisko Zlín, tel. 577 575 400, případně e-mailem na tescoma@tescoma.cz
 

 
Které nádobí je vhodné pro použití na indukčním sporáku ?

Všechny linie nerezového nádobí TESCOMA, které v současné době TESCOMA vyrábí, je vhodné pro použití na plynovém, elektrickém, sklokeramickém i indukčním sporáku. Není však vyloučeno, že se na trhu existují i starší výrobky, které na indukci nefungují. Proto před zakoupením nádobí zkontrolujte, zda je uveden symbol „indukční sporák“ na obalu či v návodu k používání.
Nádobí vhodné pro indukční sporák snadno ověříte přiložením magnetu na dno nádoby. Pokud je magnetické, bude výrobek na indukci funkční.
 

 
Tlakové hrnce TESCOMA vhodné na indukční sporáky:
 MAGNUM, COMFORT, BIO EXCLUSIVE+, PROMINENT, PRESTO, GREEN CONTROL
 

 
Všechny nerezové čajové konvice TESCOMA vhodné na indukční sporáky:
TEA TIME, PERFECTA, INSTYLE, INSTYLE+, PINO, PINO EXTRA, HOME PROFI, CORONA
 


Pánve s antiadhézním povlakem TESCOMA vhodné na indukční sporáky:
SPIRAL, INSPIRA, i-PREMIUM
 


Jak mám odstranit skvrny z nerezového nádobí?

Objeví-li se uvnitř hrnce bílé usazeniny vodního kamene, vyčistěte je octem, několika kapkami citronu nebo speciálním prostředkem na čištění nerezového nádobí CLINOX. Bílé skvrny nijak neomezují funkčnost či zdravotní nezávadnost nádobí, nejsou vadou výrobku a nemohou být předmětem reklamace. Při přehřátí nerezového nádobí se na povrchu může objevit fialové až hnědé zabarvení. Toto zabarvení neomezuje funkčnost či zdravotní nezávadnost hrnce, není vadou výrobku a nemůže být předmětem reklamace.
Poznámka:
Pokud chcete zachovat dokonalý vzhled vašeho nerezového nádobí dlouhodobě, doporučujeme solit až do vroucí vody a omezit mytí v myčce. Pro zachování dokonalého vzhledu nádobí doporučujeme dle potřeby ošetřit nerezové nádobí speciálním čistícím prostředkem TESCOMA Clinox.
 

 
Je nutné krájecí desky BAMBOO před prvním použitím nějak impregnovat?

Krájecí desky BAMBOO jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a odolného bambusového dřeva a jejich povrch je předem upraven zdravotně nezávadnou emulzí potravinářského oleje. Před prvním použitím krájecí desky BAMBOO
je pouze opláchněte pod tekoucí vodou, v případě častého používání a častého mytí potřít dle potřeby tenkou vrstvou potravinářského oleje nebo pokrmového tuku.
 

 
Je nutné krájecí desky WOODY před prvním použitím nějak impregnovat?

Krájecí desky WOODY jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a odolného dřeva gumovníku brazilského (Hevea brasiliensis) a jejich povrch je předem upraven vrstvou zdravotně nezávadného laku určeného pro styk s potravinami. Před prvním použitím je krájecí desky WOODY nutné pouze opláchnout pod tekoucí vodou, v případě častého používání a častého mytí potřít dle potřeby tenkou vrstvou potravinářského oleje nebo pokrmového tuku.
 


Jak mám z nových nádob odstranit zbytky lepidla po nálepkách?

Veškeré nálepky používané dle platných standardů na výrobcích značky TESCOMA
v současnosti, jsou tzv. odnímatelné nálepky a neměly by na povrchu výrobků zanechávat žádné zbytky lepidla. V případě, že se tak stalo, omlouváme se a budeme rádi, když nás budete o konkrétních případech tohoto typu informovat. Pro odstranění případných zbytků lepidla z povrchu výrobků doporučujeme použít koncentrovaný saponát s horkou vodou a zbytky lepidla z výrobku odstranit houbičkou – v žádném případě nepoužívejte drátěnku. Pokud zbytky lepidla zůstanou patrné i po vyčištění houbičkou, lze lepidlo odstranit pomocí technického lihu nebo lékařského benzínu. Po odstranění přepravních či prodejních nálepek a případných zbytků lepidla je výrobek nutné vždy důkladně opláchnout pod tekoucí vodou.
 


Jak mám z hrnce odstranit připálené potraviny, aby se hrnec mechanickým čistěním nepoškodil?

Nádobí s připálenými zbytky pokrmů doporučujeme ponechat několik hodin odmočit v horké vodě s větším množstvím saponátu. Zbytky pokrmů poté odstraňte šetrným mechanickým způsobem - stěrkou z odolného plastu, dřevěnou obracečkou se šikmým okrajem apod. Případné další nečistoty odstraňte čisticím prostředkem na bázi tekutého písku (CIF apod.). K čistění nerezového nádobí nepoužívejte ostré předměty – drátěnky, nože, apod.
Poznámka:
Pro pravidelnou šetrnou údržbu nerezového nádobí doporučujeme speciální čistící prostředek TESCOMA CLINOX.
 Jsou nůžky na drůbež vhodné k porcování pouze tepelně upravené nebo i syrové drůbeže?

Nůžky na drůbež linií PRESTO, COSMO a AZZA jsou určeny k porcování jak syrové, tak tepelně zpracované drůbeže.
 

 
Láhev na výrobu šlehačky DELÍCIA, jaké množství šlehačky, jaké bombičky použít?

Ve šlehačkové láhvi 0,25 ml použijte 250 ml vychlazené smetany ke šlehání a jednu bombičku. Pro lahev 0,5 l použijte maximálně 500 ml smetany a jednu až dvě bombičky, dle požadované tuhosti.
Lze použít jednorázové bombičky TESCOMA nebo opakovaně plnitelné s náplní N2O značky SIFOS.
 
 

Máte v nabídce kuchyňské rukavice pro leváky?


Kuchyňská rukavice se žáruvzdorným povrchem na vnitřní straně je určena pouze na pravou ruku. Ostatní kuchyňské rukavice TESCOMA je možné použít pro praváky i leváky.
 
 

Jak dlouho vydrží teplý nápoj v termoskách TESCOMA?


Termosky se vyrábějí a kontrolují dle technické normy ČSN 12546-1. Teplotní pokles je závislý na teplotě nápoje při plnění, množství nápoje, teplotě okolí, apod.
Zjednodušeně lze říci, že nalijeme-li vroucí tekutinu do termosky naplněná až po okraj, bude teplota nápoje po 6-hodinách minimálně 70°C.
 
 

Jsou Vaše závěsné systémy MONTI vyráběny z hliníku nebo používáte pochromovaný kov?


Kovová drátěná konstrukce kuchyňského závěsného systému MONTI je vyrobena z prvotřídní oceli a je pro maximální odolnost opatřena třívrstvou povrchovou úpravou sestávajícím z ušlechtilých kovů – mědi, niklu a chromu.
 
 
Z jakého materiálu jsou vyráběny výrobky TESCOMA?

Výrobky TESCOMA podléhající nařízení Evropského parlamentu a rady EC č.1935/2004 splňují veškeré požadavky na materiály a předměty určené pro styk s potravinami.

Výrobky podléhající zákonu č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů a prováděcí vyhlášce č.38/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy, splňují požadavky jimi stanovené.

Na výrobky podléhající zákonu č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky a příslušným nařízením vlády, bylo vydáno ES prohlášení o shodě - tyto výrobky jsou opatřeny stanoveným označením.

Všechny výrobky jsou v souladu s požadavky zákona č.102/2001 Sb. o obecné bezpečnosti výrobků.
 
Konkrétní materiálovou specifikaci všech svých výrobků společnost TESCOMA neuvádí. V případě odůvodněného dotazu na materiálovou specifikaci se obraťte telefonicky na zelenou linku TESCOMA 800 100 230, servisní středisko Zlín, tel. 577 575 400, případně e-mailem na tescoma@tescoma.czOstatní

Je TESCOMA opravdu český výrobce?

Společnost TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01 Zlín je výrobcem všech kuchyňských a domácích potřeb chráněných registrovanou ochrannou známkou tescoma ®. Dle platné legislativy je společnost TESCOMA s.r.o. jako výrobce označena na výrobcích, obalech a v návodech k použití vlastních výrobků.

www.tescoma.cz sekce „O nás“


Kde jsou vyráběny výrobky TESCOMA?

Společnost TESCOMA provozuje vlastní výrobní kapacity v České republice a celou řadu výrobků v tuzemsku také vyrábí. Zároveň spolupracujeme s dalšími více než 100 subdodavateli v ČR, zemích EU a ostatních zemích světa. Všechny výrobky značky TESCOMA jsou chráněny registrovanou ochrannou známkou tescoma ®. a dle platné legislativy mají na obalu uveden přesný název a sídlo výrobce: TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01, Zlín.

www.tescoma.cz sekce „O nás“